این مجموعه شما را به خرید بهترین محصولات خرما مضافتی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

آشنایی با انواع خرمای مضافتی ایران

آنچه در این مقاله می خوانید...

مناطق تولید خرما مضافتی در ایراننوع خرما و رطب مضافتی
انواع خرمای مضافتی

خرمای مضافتی ایران را می توان براساس پارامترهای متفاوت طبقه بندی کرد. به عبارت دیگر، انواع خرمای مضافتی براساس رنگ، اندازه، میزان رطوبت و نوع بسته بندی طبقه بندی می شوند. با کدام یک از این موارد بیشتر آشنا هستید؟

خرمای مضافتی ایران

مناطق تولید خرما مضافتی در ایران

یکی از موارد بسیار مهم در زمان خرید خرمای مضافتی، توجه به منطقه ی تولید آن می باشد. به عبارت دیگر، با ذکر یک مثال می توان گفت همانطور که شما در انتخاب لباس خود به دنبال عبارت محصول تولید فلان کشور و شاهد پیشنهاد قیمت های مختلف نیز هستید، در خصوص خرمای مضافتی نیز دقیقا به همین شکل است.
از لحاظ ارزش غذایی، رقم تولیدی هر منطقه تفاوتی با یکدیگر ندارد و این اختلاف بابت ماندگاری، ظاهر خرما و در نهایت بازار پسندی منشا می گیرد.
از مهمترین مناطق تولید عمده خرمای مضافتی می توان به استان سیستان و بلوچستان (ایرانشهر، سراوان، مهرستان) و استان کرمان (بم، نرماشیر، جیرفت، ریگان) اشاره کرد.

انواع خرمای مضافتی ایران

نوع خرما و رطب مضافتی

ذائقه ی بازار و نوع محصول و طعم و مزه ی آن باعث شده تا ثمره ی نخیلات در مراحل مختلف جمع آوری و به بازار عرضه گردد. مثلا برخی محصولی را به صورت خارک بهتر پسند می کنند، گروهی دیگر در مرحله ی رطب و بخشی دیگر در مرحله ی خرما.
در خصوص انواع خرمای مضافتی ، عموما مرحله ی رطب و خرما استقبال می شود. در این دو مرحله شاهد اختلافاتی براساس ظاهر، ضخامت پوست محصول، میزان شیرینی و رطوبت آن هستیم.
برای صادرات، عموما مرحله ی نهایی یا همان خرما که رطوبت محصول کمتر است انتخاب می شود. چرا که اصطلاحا محصول در بسته بندی بعد از گذر زمان بدون شیره یا کم شیره می ماند.
اما در بازار داخل و در برخی شهرها و استان ها بالاترین سطح کیفی، یعنی رقمی که نسبتا آبدار، گوشتی و جوندار تر. این یعنی انتخاب رطب مضافتی. در این مرحله پوست محصول نازک تر و بافت خرما لطیف تر و نرم تر است.
قیمت در این مرحله نسبت به خرما بالاتر می باشد. اما ماندگاری خرما در بلند مدت بیشتر است. موارد ذکر شده تنها بخشی از پارامترهای در نظر گرفته شده برای طبقه بندی و شناخت بهتر ثمره ی نخل مضافتی می باشد.
موارد دیگری را نیز از جمله نوع بسته بندی خرمای مضافتی را می توان در نظر داشت.

مدیریت: جواد تهمتن

شماره همراه:  9153847832(98+)

واتس آپ:  989153847832+

برای کسب اطلاعات بیشتر و مشاوره روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره و فروش

این مجموعه شما را به خرید بهترین محصولات خرما مضافتی دعوت می نماید.
کافیست فرم زیر را پر کنید تا با شما تماس بگیریم.

0

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

Call Now Buttonتماس بگیرید