رطب و خرما مضافتی
یکشنبه , مرداد ۱۹ ۱۳۹۹
خانه / خرما مضافتی / کارخانه بسته بندی انواع خرما مضافتی صادراتی
بسته بندی انواع خرما مضافتی

کارخانه بسته بندی انواع خرما مضافتی صادراتی

امکان بسته بندی انواع خرما مضافتی ویژه ی بازار داخل و صادرات در این مجموعه فراهم می باشد. وجود کارگاه یا کارخانه های مختلف تولید و بسته بندی خرمای مضافتی مرغوب ایرانی در فروش بیشتر این محصول کمک شایانی کرده است. در ادامه به انواع بسته بندی و اهمیت انتخاب بهترین نوع آن را تحلیل و بررسی می نماییم.

بسته بندی خرما مضافتی

اهمیت بسته بندی انواع خرما مضافتی

همانطور که می دانید کشور ایران یکی از بزرگترین کشورهای تولیدکننده انواع خرما در جهان می باشد. اما بنا به دلایلی از جمله تحریم ها، مشکلات نقل و انتقال ارز و همچنین برخی قوانین و مقررات صادرات و واردات، ایران از لحاظ صادرات در رتبه پایین تری قرار دارد.
متاسفانه در ایران به دلیل عدم استفاده از بسته بندی های مناسب و عدم رعایت بهداشت در برخی کارخانه ها و تولیدی ها، این محصول تبدیل به ضایعات می شود.
این موضوع در رابطه با رقم خرما مضافتی نیز صدق می کند. هر ساله این محصول در بیشتر شهرهای استان کرمان و سیستان و بلوچستان از جمله بم، نرماشیر، ریگان، سراوان، ایرانشهر و … تولید و روانه ی بازار می گردد.
هر یک از این موارد انواع خرمای مضافتی براساس منطقه می باشند.

با توجه به ویژگی ها و خصوصیات بارز خرما مضافتی صادراتی، لازم و ضروری می باشد که در تمام مراحل تولید، برداشت، فرآوری و صادرات این محصول و با رعایت بهداشت در زمان سورت و بسته بندی آن، موجبات افزایش صادرات این محصول را فراهم آوریم.

بنابراین بسته بندی انواع خرما مضافتی از اهمیت بالایی برخوردار می باشد. در واقع هدف از بسته بندی این است که تمام مشخصات خرما مضافتی را در زمان برداشت، انبارداری، حمل و نقل، توزیع و تا رسیدن به دست مصرف کننده نهایی حفظ نماید. همچنین از خطرات و آسیب های احتمالی در این فرآیند جلوگیری شود.
از مهمترین وظایف و اهمیت بسته بندی این محصول می توان به این مورد اشاره کرد که باعث ارتباط بین تولیدکننده و خریدار می گردد. این موضوع موجب ترغیب مشتری برای خرید دوباره محصول می گردد.

انواع بسته بندی خرما مضافتی

انواع بسته بندی خرما مضافتی صادراتی

در بالا با اهمیت بسته بندی خرمای مضافتی آشنا شدید. در تصویر بالا نیز نمونه بسته بندی خرما مضافتی را مشاهده می نمایید.
از آن جا که در ابتدای فصل این محصول به صورت فله از نخلستان ها برداشت و جمع آوری می شود، از این رو امکان آماده سازی و تولید این محصول در انواع بسته بندی های کوچک و بزرگ در تولیدی ها و کارخانه خرما مضافتی فراهم می باشد.
از مهمترین انواع بسته بندی خرما مضافتی صادراتی روتین بازار عبارتند از:

  1. جعبه های مقوایی ۵۵۰ الی ۸۰۰ گرمی سه ردیف چین که ۱۲ عدد آن در یک کارتن بزرگ (مادر کارتن) قرار می گیرد.
  2. جعبه های مقوایی ۴۵۰ الی ۷۵۰ گرمی دو ردیف چین ویژه که ۱۲ عدد آن در یک مادر کارتن قرار می گیرد.
  3. کارتن های ۲ الی ۳ کیلوگرمی که در برخی موارد ۸ عدد آن ها در یک مادر کارتن قرار می گیرد. (این نمونه از ارزان ترین خرمای مضافتی محسوب شده که بیشتر در بازار داخل مورد استقبال قرار گرفته است)
  4. کارتن های ۵ الی ۱۰ کیلوگرمی به صورت فله
مدیریت مشاوره رایگان، خرید و فروش این محصول:
جواد تهمتن
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09153847832
پست الکترونیکی: Araddatespalm@yahoo.com
آدرس سایت: www.araddatespalm.ir

مطلب پیشنهادی

توزیع کنندگان خرما مضافتی مرغوب

توزیع کنندگان خرما مضافتی مرغوب

بهترین توزیع کنندگان خرما مضافتی مرغوب واحدهای تولیدی و بسته بندی می باشند. ابن واحدها …

دیدگاهتان را بنویسید