رطب و خرما مضافتی
سه شنبه , تیر ۲۴ ۱۳۹۹
خانه / خرما مضافتی / قیمت انواع خرما مضافتی فله در کرمان
انواع خرما مضافتی فله

قیمت انواع خرما مضافتی فله در کرمان

انواع خرما مضافتی فله به صورت سبدی و کارتنی در اوزان ۵ الی ۱۰ کیلوگرمی توسط این مجموعه به بازار عرضه می گردد.
یکی از بزرگترین مراکز تولید انواع خرما مضافتی فله، جنوب استان کرمان می باشد. جهت خرید و فروش انواع خرما مضافتی فله در کارتن های ۵ الی ۱۰ کیلوگرمی و سبدی با قیمت مناسب، می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.

خرما مضافتی فله

خرما مضافتی فله ایران

همانطور که می دانید خرما یا رطب مضافتی یکی از محبوبب ترین ارقام خرمای تولید شده در ایران است.
دو استان سیستان و بلوچستان و کرمان، با پتانسیل بالا در تولید انواع خرما مضافتی به صورت فله و بسته بندی شده، از بزرگترین تولید کننده خرما مضافتی درجه یک ایران می باشند.
شرایط آب و هوایی و موقعیت جغرافیایی دو استان ذکر شده و همچنین شهرستان های تابع آن ها به گونه ای است که کیفیت محصول برداشت شده هر منطقه متناسب با رنگ و میزان رطوبت و همچنین مدت ماندگاری محصول، می تواند متفاوت باشد.
از جمله این مراکز می توان به مناطق ایرانشهر و سراوان در استان سیستان و بلوچستان و همچنین شهرهای بم، بروات، عنبرآباد، جیرفت، ریگان و … در استان کرمان اشاره نمود.

انواع خرما مضافتی کرمان

انواع خرما مضافتی فله در کرمان

همانطور که می دانید با شروع فصل گرما و خرماپزان در جنوب کشور، برداشت خرما مضافتی ابتدا در شهرهای جنوبی استان کرمان آغاز شده و کم کم شرایط برداشت در شهرهای بالاتر استان نیز آغاز می گردد.
برداشت خرما مضافتی در استان کرمان و شهرهای جنوبی آن در طی چند مرحله و یا اصطلاحا چین ۱ چین ۲ و چین ۳ انجام می گردد. بنابراین کیفیت هر چین متفاوت می باشد.

البته لازم به ذکر است برخی از کشاورزان و همچنین سایر شرکت ها، سردخانه داران و صاحبین برند، محصول جمع آوری شده را در سایر بسته بندی ها از جمله ۲ الی ۳ کیلویی و همچنین بسته های کوچک ۴۰۰ الی ۸۰۰ گرمی آماده می نمایند.
در این میان برخی دیگر از کشاورزان نیز محصول جمع آوری شده را در سبدهای پلاستیکی مخصوص و یا کارتن های ۵ الی ۱۰ کیلوگرمی به صورت فله از نخلستان ها جمع آوری و به کارگاه ها انتقال می دهند.
از جمله انواع خرما مضافتی فله در کرمان بر اساس منطقه، می توان به مناطق بم، بروات، ریگان، نرماشیر، جیرفت، عنبرآباد، قلعه گنج، منوجان و کهنوج اشاره نمود.

قیمت انواع خرما مضافتی

قیمت انواع خرما مضافتی فله در کرمان چقدر است؟

همانطور که اشاره شد کیفیت خرما مضافتی فله جمع آوری شده در هر منطقه متفاوت می باشد.
این تفاوت می تواند در میزان رنگ و میزان رطوبت محصول باشد. به عنوان مثال شهرهایی که در جنوبی ترین استان کرمان قرار دارند، مثل کهنوج و قلعه گنج، بار نسبتا با رطوبت کمتر و همچنین رنگ محصول آن بورتر می باشد.
از این رو قیمت مناسب تری داشته و در نهایت مشتریانی که به دنبال صادرات خرما مضافتی با قیمت مناسب هستند این محصول را ترجیح می دهند.
اما هر چه به سمت بالاتر این استان یعنی به سمت بم می رویم، نسبتا رنگ خرما مشکی تر شده و اصطلاحا خوش رویت تر می باشد و قیمت بهترین خرما مضافتی فله بم نیز به همین دلیل می تواند متغیر باشد.
بنابراین افرادی که به دنبال صادرات خرما مضافتی با کیفیت ممتاز و رنگ مشکی تر هستند، عمدتا از خرما یا رطب این مناطق استفاده می نمایند.
خارج از این موضوع، نوع بسته بندی خرما مضافتی فله نیز می تواند بر قیمت نهایی این محصول تاثیرگذار باشد.
بسیاری انواع خرما مضافتی فله را در کارتن های ۵ کیلویی، برخی در کارتن های ۱۰ کیلویی و برخی دیگر محصول را در همان حالت سبدی به فروش می گذارند.
همانطور که می دانید فرآیند بسته بندی مستلزم هزینه ی کارگری و سربار می باشد، از این رو قیمت هر کدام می تواند متفاوت باشد.
جهت استعلام آخرین قیمت انواع خرما مضافتی فله صادراتی مناطق ذکر شده، هم اکنون می توانید با ما ارتباط برقرار نمایید.

مدیریت مشاوره رایگان، خرید و فروش این محصول:
جواد تهمتن
راه های ارتباطی:
شماره موبایل: 09153847832
پست الکترونیکی: Araddatespalm@yahoo.com
آدرس سایت: www.araddatespalm.ir

مطلب پیشنهادی

خرید اینترنتی خرما مضافتی

سفارش اینترنتی خرما مضافتی بم

خرید اینترنتی خرما مضافتی تازه آغاز شد. این مورد شرایط را برای تولیدکنندگان و فروشندگان …

پاسخی بگذارید